Přeskočit na obsah

Česko se otužuje

Vše o otužování a zimním plavání

Vítejte na místě, popisující tento trvale vzrůstající český fenomén a ověřený způsob na posílení imunity člověka, který láká stále více nových zájemců a zájemkyň. Dozvíte se zde například vše o správném způsobu otužování formou ranního sprchování či co to je a jaké má pravidla otužilecké zimní plavání.

Mým hlavním cílem je všem, co na tuto stránku zavítají, nejenom poskytnout důležité a potřebné informace, ale zároveň za pomoci veselých ilustrací vyslat jasný signál, že otužování by mělo být pro každého hlavně zdravý, ale i psychickou pohodu přinášející životní styl.

OTUŽOVÁNÍ jako životní styl a ověřený způsob pro posílení imunity člověka

Rychlé a zároveň maximální posílení své imunity si přálo mnoho z nás v průběhu nedávné velmi smutné doby Covidové. Veliká spousta lidí se tak, mnohdy bez jakýchkoli zkušeností či znalostí, pustila do otužování, aby zlepšila svojí tělesnou zdatnost a odolnost.

Klíčem k posílení imunity a zlepšení zdraví je však dodržování správného postupu založeném na pomalém, postupném avšak pravidelném otužování těla…

Více o otužování

Kohout-1
Víla(1)

ZIMNÍ PLAVÁNÍ

Tělo člověka spotřebuje při plavání v ledové vodě přibližně 400 kalorii za minutu, což svědčí o veliké zátěž i na organismus. Z hlediska zátěže a namáhavosti pro lidské tělo se proto jeden plavecký trénink v ledové vodě o délce přibližně 3-5 minut přirovnává k mnohahodinové extrémně fyzicky namáhavé práci. Z tohoto důvodu se zimní plavec může cítit následující 1-2 dny lehce unavený a proto se nedoporučuje plavat každý den, ale 2 x týdně tzn 1 x za 3 – 4 dny. Poté co únava odezní se naopak plavec cítí výborně a plný energie.

Více o zimním plavání

Nejnovější příspěvky

První česká kniha o otužování

Pro sepsání této knižní publikace jsem se rozhodl poté, co jsem ve svých otužileckých začátcích mnohdy bez úspěchu pátral po správných, ověřených a objektivních informacích týkajících se otužování a zimního plavání.

Mým primárním cílem tedy bylo, aby každý budoucí otužilecký nováček již nalezl veškeré potřebné informace týkající se tohoto tématu takzvaně na jednom místě.Pevně tedy věřím, že tato kniha otevře čtenáři pomyslné dveře do světa tohoto stále populárnějšího, avšak pro mnohé neznámého sportu, jenž je občas neprávem považovaný za jakýsi ledový až mystický adrenalinový koníček, určený pouze pro extrémně odolné jedince.

Velmi bych si přál, aby po přečtení všech zásad o správném postupu otužování a detailním vysvětlení celého procesu zimního plavání, změnili na tento sport názor všichni, co z něj mají obavy a sami si ho vyzkoušeli. Rozhodně to všem doporučuji.