Přeskočit na obsah

Trenérská činnost

Do tréninku otužování a zimního plavání se můžete pustit kdykoli a v jakémkoli věku.

Pár slov o mě, mých zkušenostech a trenérské kvalifikaci pro účely otužování a Zimního plavání

trenérská činnost(1)

Dobrý den, jmenuji se Jan Dvořák, je mi 50 let a jsem držitelem druhé trenérské třídy (B) získané studiem kurzu Osobní a Kondiční Trenér na FTVS UK v Praze se zaměřením a důrazem na zapojení Otužování a Zimního plavání při kondiční a rekondiční přípravě sportovců.

Po dobu 5 zimních období jsem pravidelně 2 x týdně plaval na různých místech v otevřených vodách naší krásné vlasti a pečlivě sledoval a zaznamenával veškeré reakce svého těla z hlediska bezpečné doby pobytu ve vodě v závislosti na teplotě vody. Veškeré postřehy, náměty a doporučení jsem popsal ve své knize a také je rád předávám mnoha otužileckým nováčkům, kterým se věnuji. Mnoho z nich jsem již úspěšně dovedl od úplných počátků až ke zvládnutí zimního plavání.

Jak standardně probíhá přednáška a plavecký trénink

Pokud očekáváte záplavu složitých vědeckých výrazů a hesel, tak vás doufám hned na úvod uklidním, neboť na přednášce či tréninku se dozvíte pouze srozumitelné, jednoduché a logicky pochopitelné informace hovořícími o tom:

– Co je otužování formou ranního sprchování studenou vodou?
– Jak začít? Čeho se vyvarovat? Jak vytrvat?
– Povíme si vše o teoretické a mentální přípravě na zimní plavání
– Vysvětlím vám důležitost každoroční zdravotní prohlídky
– Proč a jaké je potřeba vybavení pro zimní plavání?
– Jak správně provádět vstup do vody?
– Co to je diving reflex, jak dlouho trvá a jak ho dokážete zvládnout?
– Jaký je princip termoregulační schopnost těla, jež umožní člověku bezúhony
zvládnout pobyt v ledové vodě?
– Co znamená fráze včasný výstup z vody?
– Co to je a jak zvládnout otužilecký třes?
– Jaká je doporučená výživa při zimním plavání?
– Jak často v zimě plaveme?
– Jak dlouho organismus po plavání regeneruje?

Základní principy, jakým způsobem tělo bezpečně zvládá ledový šok lze pochopit opravdu velmi rychle. Klíčovou informací pro vás bude primárně to, že úplně stejnou termoregulační funkcí na chlad je vybaven organismus každého člověka a tudíž v tom netřeba hledat nic mystického či magického.

Preferuji, aby přednáška a trénink probíhali vždy v klidné, uvolněné a pohodové atmosféře, kde se nováček takzvaně nestydí na „cokoli“ zeptat, neboť to považuje za hloupost. Já osobně považuji za nejhloupější otázky ty, které vůbec nezazní.

Když vše shrnu, tak za jednu lekci běžně trvající maximálně 2-3 hodiny vám vysvětlím úplně vše o sprchování a zimním plavání. Poté co si sami na vlastní kůži vyzkoušíte a zažijete za mého doprovodu plavání na otevřené vodě, tak sami vše velmi rychle pochopíte a nemusíte tak již absolvovat žádné opakované celodenní semináře či víkendové kurzy.

Samozřejmě se můžeme domluvit i na plavání v jiném prostředí jako pískovny, přehrady, ale i venkovní plavecké bazény.

V případě Vašeho zájmu či dotazů týkajících se dárkových certifikátů, cen a volných termínů přednášek či tréninků mě prosím neváhejte kdykoli kontaktovat na

ceskoseotuzuje@seznam.cz

ceskoseotuzuje@gmail.com

pozn. Část ceny z každé tréninkové jednotky poukážu nadaci ALSA pomáhající pacientům s nemocí ALS