Přeskočit na obsah

Kniha Česko se otužuje

Velmi bych si přál, aby po přečtení všech zásad o správném postupu otužování a detailním vysvětlení celého procesu zimního plavání, změnili na tento sport názor všichni, co z něj mají obavy a sami si ho vyzkoušeli. Rozhodně to všem doporučuji.

Kniha se skládá ze dvou základních bloků:

První část – otužování
Obsahuje podrobně a chronologicky popsaný způsob, jak zvládnout postupný proces otužování organismu formou každodenního ranního sprchování studenou vodou. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení všech potenciálně problémových částí počínaje klíčovou úvodní mentální fází až po postupný a hlavně pravidelný postup správně prováděného sprchování.

Druhá část – zimní plavání
Popisuje všechny důležité zásady, pravidla a doporučení z hlediska postupné adaptace organismu na chladnou, studenou a ledovou vodu. Kniha uvádí kromě jiného i konkrétní studie popisující skutečné příběhy otužileckých nováčků v diametrálně rozdíleném ve věku od 20 do 70 let, kteří úspěšně absolvovali celý proces otužování od ranního sprchování až do stadia zvládnutí zimního plavání v ledové vodě pod 4C.

Dozvíte se například také, jaký je režim v klubech zimního plavání, kde a jak často zimní plavci trénují, závodí a jaké k tomu potřebují vybavení. Vysvětlím vám, co se skrývá za výrazy diving reflex a otužilecký třes. K tomu vás čeká i spousta dalších zajímavých informací doplněných o milé a veselé obrázky od kreslířky Leny ANEER Pintnerové.